Możliwość komentowania Odkryj fantastyczną Hiszpanię! została wyłączona

Poznawanie uroków Włoch z pomocą biura podróży

Skarby Danii
Północna Europa zazwyczaj jest raczej mało doceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie ma tam zbyt wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, gdyż same tylko kraje skandynawskie mają do zaoferowania tak wiele ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Doskonałym przykładem jest tutaj Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Należy ona do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura blisko związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle bogatej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – zawiera sporo wspaniałych zabytków jak i pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem świetnym dowodem na to, że północna cześć Europy również może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – zdecydowanie warto!

Comments are closed.